Zvezda pobedila po 10. put, san o plej ofu i dalje traje

Košarkaši Crvene zvezde došli su do desetog trijumfa u Evroligi.

U 24. Kolu takmičenja, u dvorani ‘’Aleksandar Nikolić’ crveno – beli su savladali Unikahu 80:76, i nakon poraza u finalu nacionalnog Kupa i poraza od Bamberga u prošlom kolu Evrolige, vratili se na pobednički kolosek ali i u trku za plasman u top 8 Evrolige.

Zvezda je na poluvremenu vodila 40:37, a do značajnije prednosti dolazi u trećoj deonici, kada su izabranici Dušana Alimpijevića stekli dvocifrenu prednost i zadržali je pred završnu deonicu.

U poslednjoj četvrtini crveno – beli su imali prazne periode igre, tri minuta bez koša, ali gosti to nisu uspeli da materijalizuju u punoj meri, ali su meč vratili u neizvesnost.

Kada je Bjelica na 51 sekundu do kraja pogodio za  76:70, zaliha se činila dovoljnom za trijumf, ali su Mekalum i Bruks su poenima ipak vratili goste iz Malage na dva poena minusa na 12 sekundi pre kraja.

Gosti su bili prinuđeni da prekršajima u penal završnici traže šansu za pobedu, ali su mirne ruke Ročestija i Davidovca donele  trijumf crveno – belima.

Crveno-bele je predvodio Tejlor Ročesti sa 21 poenom uz četiri asistencija, Milko Bjelica je dodao 13, Džejms Feldin s 11,  kapiten Branko Lazić 10 poena.

UNikahi je nedostajao prehlađeni Nemanja Nedović, a u njegovom odsustvu je najefikasniji bio Adam Vačinski sa 13 poena, dok su po 12 dodali Džef Bruks i Dragan Milosavljević koji je imao i pet skokova.

Zvezda se tako izjednačila sa Malagom u broju pobeda i poraza, po 10 .Baskonija je ispred sa skorom 11-13, a na poziciji 8. Je Makabi sa 12 pobeda i 12 poraza

Crveno – beli će sledeću utakmicu u Evroligi igrati u petak, 9. marta protiv Barselone u Španiji, dan ranije Unikaha gostuje lideru ekipi CSKA.

Kategorije:

Evroliga Košarka var switchTo5x = false;stLight.options({„publisher“:“dr-dd626b19-45ff-44b5-6882-920c315451a5″});