UŽIVO: Sjajno poluvreme Partizana u Trentu

Pogled sa vrha tabele Evrokupa i ABA lige košarkašima Partizana, u ovom trenutku, veoma prija. Međutim, crno-beli su svesni da moraju da nastave sa pobedama, ukoliko žele da na istom mestu budu i u finišu sezone. Prvi naredni ispit za njih je utakmica 2. kola top 16 faze Evrokupa, večeras na gostujućem terenu protiv Trenta.Partizan je poslednji put osetio gorak ukus poraza na obe scene još 11. decembra, a od tada je vezao sedam trijumfa (dva u Evrokupu i pet u regionalnoj ligi). Prošle sezone su crno-beli i Trento odigrali dva meča i zabeležili po pobedu.Podsetimo, u prvom kolu Top 16 faze Evrokupa izabranici Andree Trinkijerija su pobedili Virtus u Beogradu 99:81, dok je Trento izgubio od Darufašake u Turskoj 69:73.Dešavanja s meča Trenta i Partizana pratite iz minuta u minut u tekstualnom prenosu na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINAPartizan će u Trentu biti oslabljen za Redžija Redinga, koji je ostao u hotelu zbog bolesti. Rovit je i Nemanja Gordić, ali se on našao u sastavu. Makadu će debitovati u crno-belom dresu na ovom meču. Partizan meč počinje u petorci Volden, Jaramaz, Zagorac, Tomas i Janković. Prve poene na meču postiže Zagorac u kontranapadu. Tomas vezuje pet poena i podiže prednost crno-belih na 7:2 u 3. minutu. Đentile postiže svoje prve poene na meču, a Zagorac na drugoj strani svoju prvu trojku. Đentile pogađa s poludistance i odbija početni nalet crno-belih – 10:6, 4. minut.Janković sa četiri i Jaramaz poenima iz prodora podižu prednost crno-belih na 16:8 na polovini prve deonice. Zagorac poenima s poludistance donosi prvi dvocifreni plus crno-belima – 18:8, 7. minut. Crno-beli su vezali tri promašena šuta van linije 6.75 (Veličković, Zagorac i Gordić), što domaći koriste da smanje zaostatak – 18:12, 8. minut. Markus Pejdž ubacuje dve uzastopne trojke u finišu prve deonice za vođstvo crno-belih 24:12 na kraju prvih 10 minuta.DRUGA ČETVRTINAPosle trojke Uroša Trifunovića Partizan u 12. minutu dolazi do, dosad najvećih plus 14 – 29:15. Blekmon i Mian održavaju Trentno u koliko toliko prihvatljivom zaostatku, ali Jaramz poentira na drugoj strani iz koraka i čuva plus 14 na kontu crno-belih. Paskolo poentira uz faul, ali promašuje dodatno bacanje za 33:21 na polovini druge deonice. Crno-beli su u maloj napadačkoj krizi, dva minuta su bez poena, pa King poenima iz prodora smanjuje vođstvo Partizana na 33:23. Zagorac polovičnim učinkom s linije penala prekida mini seriju domaćih.Zagorac pogađa svoju drugu trojku i vraća crno-belima najvećih plus 14 – 37:23, 17. minut. Birčević pogađa svoju prvu trojku na meču, posle poena Kelija iz prodora, i donosi crno-belima novi najveći plus – 40:25. Srpski reprezentativac pogađa i dva bacanja, za novi najveći plus Partizana – 42:25. Partizan je u velikom naletu, Pejdž pogađa trojku, pa u polukontri sa poludistance za 47:26 u samoj završnici prvog poluvremena, koje je završeno vođstvo beogradskog tima 47:28, posle dva ubačena bacanja Krefta.