Senzacija u „Pioniru“, desetkovana Mega srušila Partizan

Veliki favoriti bili su košarkaši Partizana u utakmici sa Mega basketom, ali su gosti, zahvaljujući velikoj požrtvovanosti, došli do pobede 93:90.

Ekipa Vlada Jovanovića došla je u Beograd bez petorice igrača, ali su mladići pružili veliki otpor favorizovanom rivalu i zabeležili sedmi trijumf u takmičenju.

Crno-beli su odigrali jedan od defanzivno najlošijih mečeva ove sezone, pa serija u poslednjoj četvrtini nije bila dovoljna da se preokrene rezultat.

Mega je već u prvoj deonici ubacila 26 poena, da bi na poluvremenu gosti imali prednost 55:46.

Crno-beli su pokušali da se vrate u igru u trećoj deonici, ali je Mega odbila napade ekipe Željka Obradovića, pa je u poslednjih 10 minuta ušla sa devet poena prednosti.

Crno-beli, na krilima Kevina Pantera, na pet minuta do kraja prilaze na poen minusa, ali usledila je nova serija Mege koja stiže do prednosti 90:81.

Ponovo je najbolji košarkaš Partizana uzeo stvari u svoje ruke, pomogao je i Lesor sa linije za slobodna bacanja, pa crno-beli dolaze na 90:90, 30 sekundi pre kraja.

U tom trenutku Smailagić pravi skok u napadu, ali mu par sekundi kasnije sudije sviraju faul u napadu. Mega je dobila priliku da dođe do prednosti, što je i učinio Skuči Smit, trojkom na pet sekundi pre kraja meča.

Pokušao je Panter da donese produžetak, ali nije pogodio težak šut za tri poena.

Partizan je tako doživeo treći poraz u sezoni, drugi kao domaćin, pa sada ima dva izgubljena meča od Crvene zvezde.