Ruska „armija“ jača od španskog „kralja“

"Armejci" su sa novim pojačanjem, Hauradom Sant-Rosom, dobili interesantan meč na mali broj poena u "Mega sport" areni.

Bolje su u meč ušli gosti iz Madrida, koji su konstatno vođstvo uvećali u droj deonici na dvociferenu – 29:18 na isteku 15. minuta meča, ali na odmor otišli samo sa pet poena viška (33:28).

Nastavak je doneo rezultatski egal, timovi su se smenjivali i malim vođstvima sve do 38. minuta, kada ekipa Dimitrisa Itudisa lomi meč u svoju korist za konačnih 60:55.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Majk Džejms sa 19 poena ali i sedam izgubljenih lopti, 14 je dodao Darun Hilard a 10 Kajl Hajns.

Kod "kraljevića" dvocifreni Trej Tompkins sa 14 i Fakundo Kampaco sa 11 poena.

Valensija je predvođena San Emeterijom (18 poena) napravila brejk protiv Himkija u Podmoskovlju – 84:75.

Vanja Marinković je za pet minuta ostao bez poena u pobedničkom timu, dok je Stefan Jović kod domaćina odigrao solidnu utakmicu sa osam poena, pet asistencija i četiri skoka kao starter za 36 minuta.