Preokret Golden stejta za 2:0 u finalu Zapada

Košarkaši Golden stejta poveli su 2:0 u finalu Zapadne konferencije NBA lige, pošto su prošle noći na svom terenu pobedili Portland 114:111.Voriorse je do pobede vodio Stef Kari sa 37 poena, uz po osam skokova i asistencija, Klej Tompson je dodao 24 poena, a Drejmod Grin 16 poena i 10 skokova.Golden stejt je na početku treće četvrtine imao zaostatak od 17 poena, osam na četiri i po minuta pre kraja meča, ali je uspeo da preokrene rezultat i slavi na kraju.- Iskustvo koje imamo nam se zaista isplatilo jer smo imali gomilu momaka koji jednostavno nisu želeli da odustanu – rekao je posle meča Grin.U redovima Portlanda najbolji je bio Demijan Lilard sa 23 poena, Si Džej Mekolum je ubacio poen manje, dok je Set Kari postigao 16 poena.Finalna serija Zapada se sada seli u Portland, a naredna utakmica je na programu u noći između subote i nedelje.