Najbrže vesti u Srbiji

Podgorica slavi titulu i Evroligu

Košarkaši Budućnosti postali su prvaci ABA lige, po prvi put u istoriji, pošto su u Podgorici pobedili Crvenu zvezdu sa 77:73 (22:15, 14:23, 24:19, 17:13) u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa, te na taj način sa 3:1 u pobedama došli do vrednog trofeja.

Podgoričani su bolje otvorili meč, vodili sa sedam poena prednosti nakon prve četvrtine, ali je ekipa Dušana Alimpijevića odgovorila boljom igrom u drugoj deonici, što im je donelo prednost 38:36 na poluvremenu.

Imali su gosti u trećoj četvrtini u dva navrata osam poena prednosti, ali je tim Aleksandra Džikića ipak sa plusom od tri poena ušao u završnu deonicu.

Domaćini su u krcatoj “Morači“ došli do prednosti od pet poenaimali prednost do dva i po minuta pre kraja, onda je Dobrić pogodio trojku za 70:68, ali su tada stali. Podgoričani su imali odgovor u snažnoj odbrani i sigurnom napadu. Barović ima mirnu ruku i pogađa oba bacanja nakon faula na 1:22 do kraja. Džikićev tim je odličnom odbranom naterao Ročestija na loš pas, a onda je Nikola Ivanović praktično rešio meč, pogodio je dve dvojke, između je i Lazić promašio, i na pola minuta pre kraja meč je bio praktično rešen.

Budućnost nije dozvolila luksuz da ispusti veliku priliku te je osvojila svoj prvi trofej u regionalnom takmičenju i sledeće sezone će igrati u Evroligi.

Prvaka Crne Gore su do odlučujuće pobede u neizvesnoj i uzbudljivoj utakmici u „Morači“ vodili Nemanja Gordić sa 18 i Nikola Ivanović sa 17 poena. Filip Barović je ubacio 14 poena.
U redovima Zvezde najbolji je bio Tejlor Ročesti sa 14 poena, Alen Omić je postigao 12, a Džejms Feldin i Ognjen Dobrić po 11.

Kategorije:

Jadranska liga Košarka var switchTo5x = false;stLight.options({„publisher“:“dr-dd626b19-45ff-44b5-6882-920c315451a5″});