POBEĐUJU I KAD SU LOŠI: Zvezda zadržala perfektan skor u oba takmičenja

PREGURALI su košarkaši Crvene zvezde jedno od onih večeri kada su obruči tvrdi kao kamen, ziceri kao šutevi sa pola terena, penali takođe. Nervoznoj, rastrzanoj igri, doprineli su i amaterski tehnički propusti na debiju Monaka u Evrokupu na svom terenu, zbog čega su timovi poslati na ponovljeno zagrevanje. Uprkos tome, srpski šampion je ostao neporažen ove sezone u oba takmičenja i pobedom nad finalistom francuskog prvenstva (66:63) ustoličio se kao lider A grupe Evrokupa posle dva kola. – Utakmica je bila ružna za obe ekipe – kaže Zvezdin plejmejker Džo Regland, koji je sa pet vezanih poena u poslednjem minutu rekao „ne“ prvom porazu u sezoni. – Bilo je mnogo promašenih šuteva iz lakih pozicija i sa jedne i sa druge strane, ali, znate, to je sve deo igre. Dani kao što je ovaj se dešavaju u košarci i samo treba da nastavite dalje. Za nas je najvažnije da smo pobedili. Sa ovom konstatacijom saglasan je i trener Milan Tomić, koji je već u prvih petnaestak minuta izrotirao svu dvanaestoricu igrača u potrazi za petorkom koja će izvesti Zvezdin napad iz zone sumraka. – Bila je ovo jedna izrazito teška utakmica, sa prekidima za zapisničkim stolom od početka meča. U trećoj četvrtini su uspeli da reše te probleme sa kablovima, pa smo bar 20 minuta mogli da odigramo u kontinuitetu u normalnim uslovima. Čestitao bih ekipi i na povratku iz minusa od deset poena razlike. Odigrali smo možda ne toliko kvalitetno, ali kao tim i ostvarili veoma bitnu pobedu. Posle ovakvih utakmica stvara se karakter ekipe za nastavak sezone. Kažu da dobri timovi pobeđuju i kada nemaju svoje veče. – Najbitnije je da smo posle loše igre pokazali jak karakter i na kraju pobedili – smatra Filip Čović. – Zadovoljni smo svime što smo do sada uradili. Ipak, kao i do sada, zaboravljamo i ovu utakmicu i gledamo napred. U subotu nam dolazi Krka… Karte za utakmicu 3. kola ABA lige mogu da se kupe od danas (tribine 300 dinara), a naredni protivnik crveno-belih u Evrokupu je španska Andora, 16. oktobra u hali „Aleksandar Nikolić“.