Pobeda Cibone u Čačku, Budućnost ubedljiva protiv Zadra

Malo je nedostajalo da Borac protiv Cibone zabeleži važan trijumf u ABA ligi, ali su gosti iz Zagreba zahvaljujući odličnoj poslednjoj deonici odneli bodove iz Čačka – 62:59.

Ekipa Marka Marinovića vodila je tokom većeg dela utakmice, ali su "vukovi" u poslednjih 10 minuta postigli 24 poena i stekli prednost koju Čačani nisu mogli da stignu.

Borac je u poslednju četvrtinu ušao sa šest poena prednosti, ali Cibosi poenima Gnjidića dolaze do izjednačenja na četiri minuta do kraja.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, a ključnu trojku za goste postigao je Amar Gegić na 34 sekunde pre kraja. Tomašević potom promašuje dva slobodna bacanja, pa Cibona stiže do pobede.

Hejl je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 19 postignutih poena, koliko je na drugoj strani imao Gnjidić.

Cibona je ostvarila peti trijumf u takmičenju i trenutno zauzima peto mesto na tabeli, dok je Borac 11. sa samo dve pobede.

Budućnost je u "Morači" bila bolja od Zadra i tako ostala u vrhu tabele regionalnog takmičenja – 84:69.

Micov je postigao 14, a Vajli 13 u ekipi Aleksandra Džikića, dok je na drugoj strani Karter bio najefikasniji na meču sa 15 poena.