Partizan za 10 minuta iskalio bes na Megi i zakazao finale sa Zvezdom

Pronašli su košarkaši Partizana motiva da na parket u Dvorani „Aleksandar Nikolić“, gde su danas bili domaćini zbog zauzetosti „Beogradske arene“, izađu sa mnogo boljom energijom i većom željom nego u prva dva duela polufinalne serije plej-ofa KLS Super lige.

Crno-beli su u prvoj četvrtini na ekipi Mege iskalili sav bes nataložen tokom neuspešne sezone koja je nedavno kulminirala porazom od Crvene zvezde u finalu regionalne ABA lige. Našpanovani i izuzetno čvrsti u odbranu, a koncentrisani i precizni u napadu, sveli su potpuno nemoćnu Megu na devet poena u prvom kvartalu. Na drugom kraju terena su ih ubacili čak 39 i već tada je bilo jasno ko će u finale.

Partizan je utakmicu otvorio serijom 8-0. Prvih šest poena postigao je Kevin Panter preciznim šutevima za tri poena, a onda je Bruno Kaboklo zakucao i prinudio Marka Baraća da zatraži tajm-aut nakon nepunih minut i po košarke.

Nije mnogo pomoglo, pošto je ekipa Željka Obradovića ubrzo stekla i dvocifrenu prednost, a gosti tek na isteku trećeg minuta skinuli nulu sa semafora i smanjili vođstvo Partizana na 10:2. Ispostaviće se da će do kraja prvog perioda ubaciti još samo sedam poena, a primiti čak 29.

I kada je delovalo da je Mega poražena već u prvih 10 minuta, Partizan je još jednom pokazao da je konstantnost vrline koju ove sezone ne poznaje. Mega se pribrala na pauzi između prve i druge četvrtine i pronašla način da isparira Partizanovoj čvrstini, što je dešavanja na terenu okrenulo naglavačke, pa je nakon 39:9 za crno-bele u prvoj, druga četvrtina završena rezultatom 22:8 za Megu.

Uprkos velikom padu u igri i vođstvu koje se brzo topilo, imali su crno-beli dovoljno veliku zalihu da na vreme stanu na kočnicu i u drugom poluvremenu uplove u mirnije vode kojima su stigli do konačne pobede i finala plej-ofa Super lige Srbije, gde ih čeka Crvena zvezda, koja je u dve utakmice eliminisala FMP.

Kada su crno-beli treći period rešili u svoju korist rezultatom 23:16 i definitivno stekli nedostižnu prednost, imao je Željko Obradović luksuz da već početkom četvrtog kvartala Aleksi Dimitrijeviću priušti prve seniorske minute, i to na dan kada je postao punoletan. Prihvatio je mladi centar Partizana najlepši rođendanski poklon i pokazao zavidnu spretnost u reketu. Upisao je osam poena i jedan skok.

Priliku je dobio i talentovani plejmejker Savo Drezgić, koji je nakon epizode u Sjedinjenim Američkim Državama ponovo među crno-belima.