Panatinaikos u gostima nadigrao ekipu Bajerna, italijanski derbi pripao Olimpiji

Domaća ekipa je dobro ušla u meč, šutevima za tri poena uspeli su da povedu i posle prve deonice imaju pet poena prednosti.

Panatinaikos je već u narednoj četvrtini zaigrao dosta bolje, zaustavili su šut rivala, počeli da pogađaju svoje šuteve sa distance, što im je posle 20 minuta igre donelo rezultat 40:36.

Preostala dva perioda ekipa iz Atine održavala je stečenu prednost i lako stavila tačku na meč.

U pobedničkom timu najviše se istakao Kendrik Nan sa 17 ubačenih poena uz četiri skoka i četiri asistencije, Huančo Ernangomez je doprineo sa 14, Lesor je dodao 13, a Slukas 12 poena.

Najefikasniji u ekipi Bajerna bio je Nik Vejler – Bab sa 15 poena, Ibaka je dodao 14, a Bolmaro i Lučić sa po 11.

Milano bolji od Virtusa

Olimpija je vodila od prvog do poslednjeg minuta, s tim što je Virtus u igri bio do polovine drugog dela kada je ekipa Etorea Mesine uspela da stekne značajnu rezultatsku prednost.

Domaći tim imao je maksimalnih 24 u jednom trenutku tokom trećeg perioda, ali je Virtus uspeo da smanji zaostatak. Tim iz Bolonje je porazom pao na deveto mesto.

Nikola Mirotić ubacio je 18 poena uz 11 skokova, Tonut je dodao 15, Meli je doprineo sa 13, a Šavon Šilds sa 11.

U Virtusu, Šengelija je postigao 21 poen, Belineli je ekipi pomogao sa 13.