Oslabljeni Real pao u Monaku, Žalgiris slavio pred meč sa Partizanom

Oslabljeni Real, bez povređenih Valtera Tavaresa i Serhija Ljulja, nije imao rešenje za raspoložene izabranike Saše Obradovića.

Od starta meča Monako je bio bolji i veoma rano je stekao dvocifrenu prednost (24:14), a na poluvremenu je imao čak plus 16 – 56:40.

Sredinom treće deonice bilo je i plus 25 za domaćina (67:42), zatim i plus 29 (80:51).

Monako su ka pobedi predvodili Džordan Lojd sa 19 poena, Majk Džejms je dao 15 poena, Alfa Dijalo 14, a Donatas Motejunas 13.

Džanan Musa je dao 12 poena, Rudi Fernandez 11, a Fabijan Kozer 10 za Real, koji u sledećem kolu gostuje kod Olimpijakosa. Monako ide u Istanbul na susret sa Efesom.

Trinkijeri nadmudrio Jasikevičijusa

Žalgiris je ubedljivo su pobedio Fenerbahče 98:75 u meču 22. kola Evrolige. Litvanski tim je sad na skoru 8-14, a Fenerbahče 13-9.

Domaćin je fenomenalno otvorio meč, vodio je 12:0 i 32:16, ali se Fenerbahče do poluvremena primakao na samo minus osam (35:43).

Sredinom treće deonice bilo je plus 16 za Žalgiris (56:40) i tad je bilo jasno da će domaćin slaviti, pošto gosti do kraja nisu uspeli da smanje razliku nijednom ispod 10 poena.

Kinan Evans je predvodio domaće sa 21 poenom, Laurinas Birutis je dao 16, Brejdi Manek 14, a Rolands Šmits 12.

Skoti Vilbekin je bio najefikasniji u Fenerbahčeu sa 22 poena, Džonatan Motli je dao 15, a Marko Gudurić sedam (1/1 dvojke, 0/2 trojke, 5/5 bacanja).

U narednom kolu, sledećeg petka, Žalgiris gostuje kod Partizana, a Fenerbahče će dočekati Virtus.

Nejpir odličan u porazu Olimpije Milano u Valensiji

Valensija je slavila 84:72 nad Olimpijom Milano, pre svega zahvaljujući vrhunskom drugom poluvremenu.

Brendan Dejvis i Kris Džons sa po 15 poena su predvodili domaći tim, Semi Odželej je stao na poenu manje. Šabaz Nejpir je bio najefikasniji na obe strane sa 20 poena. Devon Gol je ubacio 17 poena, ostali su bili jednocifreni.

Španski tim je na skoru 11-11, dok je Olimpija Milano na devet pobeda i 13 poraza.

Valensija u narednom kolu igra mali španski derbi sa Baskonijom. Olimpiji dolazi Barselona.