Oklahoma vratila brejk u Dalasu, Dončić od tripl-dabla do tragičara

Oklahoma je u Teksasu napravila veliki preokret i vratila brejk, pa će imati priliku da u naredne dve utakmice pred svojim navijačima okonča seriju i prednost domaćeg terena kapitalizuje plasmanom u finale Zapadne konferencije.

Dalas je u poslednjoj četvrtini prokockao prednost koju je čuvao tokom gotovo celog meča. Već sredinom prvog kvartala Mavsi su stekli najvećih plus 14 (22:8), na poluvreme su otišli sa zalihom od 11 poena (54:43) i nisu prepuštali vođstvo sve do tri i po minuta pre kraja meča, kada su gosti serijom 9:0 prvi put nakon dugo vremena poveli.

U neizvesnoj završnici tragičar je postao Luka Dončić koji je deset sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, dok je na semaforu pisalo 96:94 za goste, u prodoru izborio faul nakon kojeg je pogodio samo jedno slobodno bacanje.

Oklahoma je bila u prilici da drži loptu sve dok vreme ne istekne, pa su domaći morali da prave brz faul i uđu u penal završnicu, ali Holmgrenu i Gildžes-Aleksanderu ruka nije zadrhtala i overili su trijumf svog tima.

Košarkaši Dalasa su se tokom cele utakmice užasno mučili kada treba da izvedu slobodno bacanje. Pogodili su ih svega 12 iz 23 pokušaja. Dončić je u najvažnijim momentima promašio dva, što ga nije sprečilo da zabeleži tripl-dabl učinak – 18 poena, 12 skokova i 10 asistencija.