Najbrže vesti u Srbiji

Nikolić: Samjuels se nije javio, ni ne treba… Potrebna su nam još dva pojačanja

Trener košarkaša Partizana Miroslav Nikolić rekao je da je njegova ekipa u večerašnjem porazu od Olimije ponovo igrala loše u odbrani, ali je istakao da veruje da će crno-beli biti među četiri najbolja tima u ABA ligi.- Iako smo igrali slabo, imali smo neku kontrolu utakmice u prvom poluvremenu. Mislim da smo u drugom poluvremenu mislili da ćemo dobiti utakmicu lagano… Stigao nas je umor, svako svakog može da dobije u ovoj ligi. Opet slaba, individualna odbrana, nismo ni malo napredovali što se tiče odbrane – rekao je Nikolić novinarima posle utakmice. Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od ljubljanske Olimpije sa 77:78 u utakmici devetog kola ABA lige. Nikolić je istakao da je u prvom poluvremenu odbrana i „ličila na nešto“, ali da to u nastavku meča nije bio slučaj.- Kad se odlučivala utakmica bilo je soliranja. Ja sam namestio poslednji napad i verovao sam u pobedu, da će Gos da odigra na 'pik en pop', da doda Novici… Igrač koji ima loptu nikad ne odlučuje, mora da se doda. On je hteo da reši utakmicu, a tri igrača su ga poklopila i izgubili smo ovako važnu utakmicu – rekao je Nikolić.Pročitajte još PARTIZAN PORAZOM IDE NA PAUZU: Olimpija trojkama potopila crno-beleCrno-belima je ovo četvrti poraz od početka sezone u regionalnom takmičenju. Novinare je zanimalo da li se brine zbog rezultata. – Ja mislim da će Partizan biti u četiri. Koncepcija je da se mladi igrači razigravaju, a bićemo sigurno u četiri. Imamo sad pauzu, spremićemo se bolje, videćemo da li će doći još neko pojačanje. Trebaju nam još dva igrača, a poremetila nas je i povreda Čakarevića.Pročitajte još VIDEO: Vanja kao Kecman u ZagrebuPartizan je suspendovao igrača Samarda Samjuelsa zbog kršenja klupske discipline, a novinare je zanimalo da li je definitivno otišao iz kluba, da li se javio. „Nije se javio, ne treba ni da se javlja. Znate i sami njegovu karijeru, problematičan igrač u glavi. Nismo imali izbora, nismo imali koga. Kad tražim strance, želim pre svega dobre momke kao što su Miler i Gos. Oni su slabo igrali protiv Olimpije, ali mislim da nisam pogrešio – rekao je Nikolić.