Mornar još nije odustao od baraža za opstanak u ABA ligi

Posle pobede protiv Krke i Cedevite Olimpije, Mornar je sa imperativom pobede ušao i u ovaj meč.

Dobrom igrom u prve dve četvrtine izborili su velikih 14 poena prednosti na poluvremenu, ali su u nastavku uspeli da prokockaju to.

Čačani su ušli u neizvesnu završnicu, u poslednjem minutu poravnali na 78:78 u poslednjem minutu. Za domaćina se ipak istakao Markus Veders, koji je vezao poslednjih šest poena i ostavio realne šanse ekipi iz Bara da obezbedi baraž.

Mornar je sada pretposlednji sa skorom od šest pobeda i 19 poraza, a Krka je poslednja sa učinkom pobedom manje i porazom više.

Veders je meč završio sa 23 poena i 11 skokova, dok se u redovima Borca istakao Danilo Tasić sa 19 poena i 10 skokova.