Nikola Mirotić je na Instagramu napisao da sa patrijarhom Porfirijem nikada nije razgovarao.
„Želeći da razobličim klevetu kojom se želi naneti šteta našoj Svetoj Crkvi i njenom patrijarhu, imam potrebu da izjavim da još uvek nisam imao čast da sretnem Njegovu Svetost patrijarha Porfirija niti da sa njim, direktno ili posredno komuniciram“, napisao je košarkaš Olimpije iz Milana na Instagram profilu.
Dodao je da se nada da će upoznati patrijarha u budućnosti.
„Nadam se da će mi se u bliskoj budućnosti ostvariti želja da ga lično upoznam i dobijem njegov blagoslov“, završio je Mirotić.
Podsetimo, Nikola Mirotić je tokom letnjeg prelaznog roka bio nadomak potpisa za KK Partizan, ali se u poslednjem trenutku predomislio.
Trener crno-belih Željko Obradović istakao je u intervjuu za Nedeljnik da mu je nekadašnji košarkaš Španije rekao da ne može da pojača ekipu zbog pritisaka iz politike i Crkve.
On tada nije rekao o kakvim se pritiscima radi, ali se u javnosti o tome dosta spekulisalo, pa se čak spominjalo da je bilo uticaja i od samog patrijarha.
(RTS)