Milutinov najefikasniji u pobedi Olimpijakosa protiv Makabija

Košarkaši Bajerna naneli su Albi 18. poraz ove sezone. Bavarci su sa domaćom ekipom igrali egal samo u prvoj deonici, a onda su u drugoj podigli nivo igre, lako došli do dvocifrene prednosti koju su održavali do samog kraja utakmice.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bili su Fransisko i Branković sa po 14 poena, Edvards je dodao 13, a Ibaka 11.

U Albi se istakao Spanjolo sa 15 poena, Vecel je postigao 13, a Tomas 10.

Efes se nije mučio protiv Barselone

Turski predstavnik je protiv drugoplasirane ekipe upisao važnu pobedu koja mu ostavlja nade o potencijalnom plasmanu u plej-of Evrolige.

Posle prve dve četvrtine, ekipe su bile uglavnom ujednačene, a onda je domaćin zahvaljujući boljim šutevima za tri poena uspeo da stekne veliku prednost i uvede utakmicu u mirnu završnicu.

Rodrig Buboa ubacio je 21 poen, Tibor Plajs je dodao 17, Oturu 16, a Šejn Larkin 15 poena.

U timu Barselone Vili Ernangomez bio je najefikasniji sa 18 poena, dok su Kalinić i Jokubaitis doprineli sa po 14.

Olimpijakos u Pireju rutinski sa Makabijem

Domaća ekipa je prednost stekla već posle uvodnih nekoliko minuta, a konstantnom igrom ju je lako održavala do kraja meča.

Najveće razlike napravljene su u prvoj i poslednjoj deonici.

Najbolju rolu u pobedničkom timu imao je Nikola Milutinov sa velikim dabl-dablom. Srpski reprezentativac upisao je 20 poena uz 20 skokova.

U grčkoj ekipi istakli su se još i Kanan sa 20 poena i Alek Peters sa 17.

Vejn Boldvin je u timu Makabija bio najefikasniji sa 18 poena, Blat i Kolson dodali su po 10.

Virtus se kockao, pa na kraju pobedio ekipu Asvela

„Rolerkoster utakmicu“ odigrali su italijanski i francuski predstavnik. Posle prve četvrtine koju je Virtus dobio 19:10, Asvel je odgovorio sa 22:8, pa su na poluvremenu vodili 32:27.

U istom ritmu, Asvel je nastavio i u trećem periodu. Francuski predstavnik vodio je sa devet razlike pred poslednju deonicu.

Ipak, dobra odbrana tima Luke Bankija proizvela je veliki broj promašenih šuteva Asvela. Virtus je u poslednjoj četvrtini sa druge strane dobro šutirao za tri poena, pa su na kraju trijumfovali sa 10 poena.

Heket je u ekipi Virtusa upisao 19 poena, Belineli je postigao 18, a Kordinije 12 poena.

U Asvelu je najbolji bio Jusufa Fal sa 17 poena uz 12 skokova, dok je Li postigao 14 uz 12 podeljenih asistencija.