Najbrže vesti u Srbiji

KRAJ: Srbija-Gruzija 105:87

Druga pobeda košarkaške rperezentacije Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kini. Posle Austrije, u dvorani “Aleksandar Nikolić” je pala i Gruzija – 105:87. Dikson i trojke su mučile Đorđevićeve pulene, ali čim su one prestale da ulaze tako često i čim je odbrana uspela da zaustavi raspoloženog Amerikanca svaka dilema je rešena. Srbiju je predvodio Raduljica sa 28 poena i osam skokova, Peno je dodao 17 (8as), dok je na drugoj strani Dikson dao 36 (9as, 11-4 za tri). ČETVRTA ČETVRTINAPromašaji Srbije na startu poslednje deonice, Markoišvili pogađa, a Đoković ulazi umesto Pena. Četvrta lična Markoišvilija koji tako postaje četvrti igrač Gruzije sa toliko ličnih. Mačvan daje trojku i „budi“ publiku, da bi posle sjajne odbrane Simonović pogodio trojku i naterao Zurosa da traži tajm-aut (80:66).Mini-serija gostiju od četiri uzastopna poena, Markoišvili dobija petu ličnu, a Simonović to prekida trojkom. Pokušava Simonović još jednom, trojka izlazi iz koša, a Dikson daje oba penala (83:72).Dikson promašuje trojku, Mačvan je pogađa, a Zuros traži tajm-aut. Sjajna odbrana Srbije, na oko četiri minuta pre kraja Đorđevićevi izabrnaici imaju 14 poena prednosti (90:76).Maestralna asistencija Mačvana za lake poene Pena. Dikson na drugoj strani daje samo prvo bacanje. Peno potom daje trojku, a Dikson poentira posle prodora, a Raduljica udara rampu Diksonu (95:79). Peno preuzima odgovornost, daje pet poena u nizu i tako rešava svaku dilemu „stotkom“ (100:85). Raduljica pogađa i izlazi iz igre. Marinković daje koš uz faul i pogađa dodatno bacanje – 105:85. Zuros je na šest sekundi pre kraja tražio tajm-aut, Dikson je pogodio i postavio konačan rezultat – 105:87.TREĆA ČETVRTINATrojka Berišvilija na startu drugog dela, Raduljica poentira, Peno potomm ostavlja za Mačvana, a posle dobre odbrane Paunić daje samo prvo slobodno bacanje (49:48).Bokolišvili pogađa trojku, Tskitšvili faulira Pena pri šutu za tri, srpski plej pogađa sva tri (52:51). Greška Gruzije, poeni Paunića u kontri, potom Berišvili pogađa devetu trojku za svoj tim. Raduljica i Bitadze „razmenjuu“ poene (56:56).Todorović i Raduljica dobro izvode penale, Gruzija konačno promašuje šuteve za tri, ali srpski igrči to ne uspevaju da iskoriste. Kaznio je to Bitadze torjkom (62:59).Raduljica daje jedno od dva bacanja. Marinković pogađa posle prodora, Gagić potom pravi faul i šalje Diksona na liniju penala, pogađa oba. Đoković ostaje sam i ne uspeva da pogodi trojku, a Gagić pravi novu ličnu. Bitadze je promašio oba. Odličan potez Đokovića, Dikson pravi grešku u vođenju, Zuros mu daje zaslužen odmor. Borbena Srbija hvata svoje promašaje, Mačvan to nagrađuje poenima sa penala (69:61).Gagić pravi petu ličnu i završava meč, Bitazde pogađa samo jedno bacanje, a sudije potom daju tehničku klupi Srbije. Markoišvili promašuje i bacanje i trojku, da bi potom arbitri ponovo pokazali da je napravljen faul nad Bitadzeom koji promašuje oba (69:62).Markoišvili blokira Todorovića, Đoković iz auga šalje loptu na polovinu Srbije, menja ga Peno. Bokolišvili poentira. Mačvana faulira Markoišvili, a Dikson se vraća na parket. Kapiten „orlova“ pogađa oba slobodna bacanja (71:64).Todorović krade loptu Diksonu i pogađa pod faulom. Realizuje dodatno bacanje i donosi Srbiji prvu dvocifrenu prednost na meču. Paunić predvodi poslednji napad našeg tima, Dikson ga faulira, a ovaj promašuje oba penala (74:64).DRUGA ČETVRTINAĐoković promašuje oba penala, ni gosti ne dolaze do poena, a dobra odbrana Pena otvara kontru za Raduljicu koji je fauliran. Pogodio je oba slobodna bacanja (23:21).Dosta grešaka na obe strane terena, Raduljica je ponovo najbrži u kontri i još jednom realizuje oba penala. Novi faul nad Miroslavom i ponovo sigurno izvođenje penala. Gosti posle skoro četiri minuta preko Diksona postižu prve poene u četvrtini, Đorđević traži minut odmora (27:23).Raduljica postiže nove poene, potom krade loptu i kreće sam u kontru, pravi grešku, a to surovo kažnjava Dikson trojkom. Mačvan promašuje, Dikson daje novu trojku za izjednačenje (29:29).Peno pogađa samo prvo bacanje, Dikson daje treću trojku u nizu, posle čega Simonović hvata promašaj Pena i vraća loptu u koš. Poeni Dvališvilija i Raduljice, Peno faulira Diksona prilikom šuta za tri, a Majkl realizuje sva tri (34:37).Mačvan poentira uz faul i daje dodatno bacanje. Bokolišvili uz zvuk sirene daje trojku, ukupno sedmu iz 15 pokušaja na skoro tri minuta pre poluvremena. Mačvan daje dva penala, menja ga Radanov. Dikson još jednom prolazi i pogađa, Đorđević traži tajm-aut (39:42).Posle kratkog predaha Simonović pogađa trojku, potom krade loptu, a Tsikitšvili pravi nesportski faul. Marko je polovičan sa penala. Radanov pravi grešku kod dodavanja, lopta za goste. Markoišvili pravi faul u napadu i šalje Raduljicu ponovo na liniju penala. Srpski centar daje oba. Dobra odbrana, greška Gruzije, lopta za Srbiju (44:42).Srpski tim pravi sličnu grešku na drugoj strani i uzvraća „poklon“. Velika greška Paunića, Dikson ostaje sam i pogađa trojku, Simonović i Tepić je uspevaju da vrate, Gruzija na poluvremenu ima poen prednosti (44:45).Posle prvih 20 minuta Raduljica je dao 15 poena, a Dikson na drugoj strani 23.PRVA ČETVRTINAĐorđević se odlučio za petorku: Peno, Paunić, Todorović, Mačvan ,Raduljica. Bolji početak gostiju koji posle Tskitšvilija i Diksona dolaze do prednosti (0:4). Raduljica posle skoro 90 sekundi postiže prve poene za naš tim. Peno pogađa trojku, ali Bokoišvili odmah uzvraća na isti način (5:7). Duži napad Srbije, Todorović uz zvuk sirene pogađa trojku. Markoišvili na drugoj strani poentira brzo. Peno ne pogađa otvorenu trojku, Raduljica hvata loptu i posle faula Tskitšvilija pogađa jedno bacanje. Markoišvili ostaje sam i to kažnjava trojkom, dok Paunić pogađa samo drugo bacanje (10:12).Sjajan prodor Paunića, Markoišvili daje novu trojku, a Mačvan promašuje prvo, daje drugo bacanje. Simonović menja Todorovića. Odličan prodor Diksona i polaganje pored trojice igrača. Lepa akcija „orlova“ i poeni Tepića. Dobra odbrana, Dvališvili faulira Raduljicu koji pogađa samo jedno bacanje (16:19).Mačvan ostavlja za Gagića koji lako polaže, potom odlično igra odbranu, Gruzija ne stiže da uputi šut na vreme, što publika nagrađuje aplauzima. Brz napad gostiju prekida Đoković faulom. Par grešaka na obe strane, Berišvili to prekida zakucavanjem, a Đoković pogađa trojku kojom Srbija dolazi do izjednačenja posle prvih 10 minuta (21:21).