Krah Virtusa protiv Barselone pred meč sa Partizanom, Žalgiris ubedljiv protiv Efesa

Litvanski predstavnik je do devete pobede u Evroligi stigao bez previše problema.

Domaća ekipa je već u prvoj deonici napravila značajnu rezultatsku prednost. Posle uvodnih 10 minuta Žalgiris je imao 20 poena prednosti, a prednost je na poluvremenu narasla na plus 21

Efes je u trećem periodu odgovorio Litvancima na seriju poena, pa su serijom 9:0 uspeli da koliko toliko ublaže zaostatak pred početak poslednje četvrtine u kojoj ponovo nisu imali rešenje za raspoložene domaćine.

Birutis je u ekipi Žalgirisa bio najefikasniji sa 18 poena, Manek Šmits i Ulanovas doprineli su sa po 13, a Dimša sa 11.

U ekipi Efesa jedini raspoloženi bili su Klajburn sa 19 i Tompson sa 17 poena.

Panatinaikos ubedljiv protiv Olimpije

Panatinaikos je u Atini takođe bez previše problema stigao do 14. pobede u najelitnijem evropskom klupskom košarkaškom takmičenju.

Ekipa Ergina Atamana vodila je već posle prve deonice, a stečenu prednost povećavali su do samog kraja meča.

Najefikasniji u zelenima bio je Grigonis sa 15 poena, Ernangomez je dodao 12, koliko i Matijas Lesor, dok su po 10 upisali Nan i Kalaicakis.

U Olimpiji najviše poena postigao je Nejpir – 16, dok se Nikola Mirotić u povratku na parket upisao sa 11.

Barselona se održala na drugoj poziciji

„Blaugrana“ je peti put u nizu ostala neosvojiva tvrđava, jer je Barselona posle: Reala, Baskonije, Olimpijakosa i Žalgirisa ubedljivo nadigrala i Virtus.

Katalonski tim je tako u direktnom okršaju za drugu poziciju savladao rivala iz Italije od kojeg sada imaju pobedu više.

Najveću razliku domaći tim napravio je u drugoj četvrtini kada su goste limitirali na svega 10 poena, a ekipa Luke Bankija nije uspela da u drugom poluvremenu nadoknadi 15 poena zaostatka iz prvog.

Centar Barselone, Vili Ernangomez postigao je 17 poena, Laprovitola je dodao 16, a Brisuela i Parker po 11.

U timu Virtusa istakli su se Kordinije sa 12 poena i Lundberg sa 11.