Jokićev dabl-dabl nedovoljan, Bruklinu drama protiv Denvera

Srpski centar je na terenu proveo skoro 34 minuta i za to vreme postigao 24 poena (10-21 iz igre, 2-6 za tri), uz 11 skokova i šest asistencija.

Utakmicu u Bruklinu Denver je počeo veoma loše, gosti su promašili nekoliko šuteva, a to su Netsi kaznili i došli do prednosti 7:0.

Jokić je upisao svoj tim na semafor, potom promašio nekoliko pokušaja sa poludistance, a jedini koji je u tom delu održavao "grumenje" u igri bio je Džamal Mari.

Ekipa Majka Melouna ubrzala je tempo u drugoj četvrtini, srpski centar je konačno uhvatio napadački ritam koji ga je krasio prošle sezone i nekoliko napada je završio pogocima. Uspeo je Denver vrati u rezultatski egal, pre nego što je Mari trojkom u poslednjoj sekundi doneo prvu prednost i to na poluvremenu – 53:54.

Nisu previše raspoloženi bili ostali starteri Denvera, ali su rezervisti na početku četvrte četvrtine serijom trojki zadržali kakav-takav višak.

Rezultatska klackalica viđena je sve do samog finiša, Nikola je na 30 sekundi do isteka vremena položio za minimalno vođstvo Nagetsa, ali je Spenser Dinvidi ekspresno odgovorio i kroz srce reketa doneo 103:102.