Jokić dabl-dablom i pobedom započeo odbranu MVP priznanja

Veoma dobro timsko izdanje Denver na startu nove NBA sezone, kojim su savladali prošlogodišnjeg finalistu šampionata.

Nagetsi su kontrolisali rezultat i tok meča većim njegovim tokom, te zasluženo došli do prve pobede.

Denver je nakon prvih 12 minuta imao prednost od šest poena, Finiks je potom "eksplodirao" u drugoj četvrtini koju su dobili sa 38:25.

Odgovor Denvera usledio je u trećoj deonici, koja pripada gostima sa 34:24, da bi Denver u poslednjoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti.

Denver je odlično iskoristio prazan hod Sansa, pa su bez većih problema odbranili tu prednost i priveli meč kraju.

Srpski košarkaš Nikola Jokić na parketu je proveo skoro 35 minuta, u kojima je ostvario dabl-dabl učinak.

Prošlosezonski MVP takmičenja postigao je 27 poena, uhvatio 13 skokova, udelio dve asistencije, ukrao dve, a izgubio tri lopte, uz procenat šuta od 59 odsto iz igre.

Pored srpskog centra, Denver su do pobede vodili još i Barton koji je ubacio 20 poena, Porter junior koji je meč završio sa 15 i Grin koji je dodao 13 ponea.

Najefikasniji u redovima Finiksa bili su Bridžis sa 16, Pol i Ejton sa po 15 i Buker sa 12 ponea.