Indijana izborila majstoricu sa Njujorkom

Indijana nastavlja seriju pobeda na domaćem parketu. Pejsersi skoro dva meseca nisu izgubili utakmicu kod kuće, a u plej-ofu imaju skor 6:0.

Meč je odlučen u drugoj četvrtini kada je domaći tim napravio veliku seriju 17:2, preokrenuo, preuzeo kontrolu nad utakmicom i stečenu prednost uspeo da kontroliše do kraja susreta.

Niksi se ipak nisu predali. Najbliži povratku u susret bili su početkom drugog poluvremena, kada su 10 poena zaostatka koje su imali posle 24 minuta smanjili na pet.

Trojke Halibertona i Hembarda vratile su Indijanu na plus 11, a ona više nije dozvolila rivalu da se približi na jednocifren zaostatak.

Maksimalna prednost domaćina bila je 23 poena tokom poslednje deonice.

Paskal Sijakam je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 25 poena, Tarner je dodao 17, dok su po 15 ubacili Haliberton, Mekonel i Hembard.

Džejlen Branson je u ekipi Niksa postigao 31 poen, Mekbrajd je dodao 20, a Divinčenco 17.

Odlučujući meč dva tima igra se u nedelju od 21.30.