Filadelfija nemoćna bez Embida, Bogdanović dvocifren u pobedi Atlante

Filadelfija je izgubila osam od poslednjih devet utakmica u nizu.  U timu Seventisiksersa nije bilo Džoela Embida koji je operisao meniskus.

Atlantu je do pobede predvodio Trej Jang sa 37 poena. Kapiten srpske reprezentacije Bogdan Bogdanović je u igri proveo 34 minuta i za to vreme postigao je 13 poena, tri asistencije i isti broj skokova. Onjeke Okongvu dodao je 21 poen, a Sadik Bej je imao 16 poena i 11 skokova.

Jang je u poslednjoj četvrtini postigao 13 poena, pored toga završio je meč sa 12 asistencija i 77. put u karijeri je postigao 30 ili više poena i 10 ili više skokova na utakmici.

Keli Oubre je postigao 28 poena, a Tobajas Haris 21 za Filadelfiju.

Hoksi su postigli 73 poena u prvom poluvremenu i napravili prednost od 17 poena na pre pauze – 73:56.

Pored Embida, Siksersi su bili bez Ol-star beka Tajrisa Maksija, Nika Batuma, De’Entonija Meltona i Roberta Kovingtona.

U narednom kolu Atlanta će gostovati u Hjustonu kod Roketsa, a Filadelfija dočekuje Vašington vizardse.

U ostalim utakmicama Boston je bio bolji od Vašingtona 133:129, Toronto srpskog trenera Darka Rajakovića je pobedio Hjuston 107:104, a Milvoki je rutinski savladao Šarlot 120:84.