Filadelfija i Finiks u polufinalima

Iako je Toronto posle tri poraza uspeo da sa dve pobede smanji prednost Filadelfije, nije im pošlo za rukom da na svom terenu četvrtfinale uvedu u neizvesniju završnicu.

Gosti su od samog starta preuzeli inicijativu i gotovo rutinski došli do odlučujuće pobede koja ih vodi u polufinale Istoka gde će se nadmetati sa Majamijem koji je sa 4:1 u seriji eliminisao Atlantu.

Domaćini su uspeli da dobiju drugu četvrtinu i nagoveste povratak u meč, ali je to bilo sve, jer su gosti u trećoj potpuno preuzeli inicijativu i potom samo uvećavali vođstvo do kraja meča.

Filadelfiju su u efikasnosti predvodila čal trojica igrača koji su ostvarili dvostruki dvocifren učinak.

Džoel Embid je bio najefikasniji sa 33 postignuta poena uz 10 skokova, Džejms Harden je imao 22 poena i 15 asistencija, dok je Tobijas Heris ubacio 19 poena uz 11 skokova. Malo je nedostajalo da im se pridruži i Tajris Maksi koji je meč završio sa 25 poena uz osam asistencija i tri skoka.

Jedini igrač koji je pružao dostojan otpor gostima bio je Kris Bačer, koji je takođe imao dabl-dabl sa 25 poena i 10 skokova. Paskal Sjakam je postigao 24 poena, uz po sedam skokova i asistencija.

Sasvim drugačija situacija bila je i u duelu Nju Orleansa i Finiksa, gde su domaćini pružili znatno bolji otpor, pa čak i dobili drugu četvrtinu sa 10 poena prednosti.

Međutim gosti su u drugom poluvremenu načinili preokret pa je rezultatska klackalica trajala sve do same završnice. Gosti su poveli sa 106:104 trojkom Devina Bukera minut i 42 sekunde pre kraja meča a onda prednost više nisu ispuštali.

Tako su došli do pobede koja ih vodi u polufinale Zapada gde će se nadmetati sa pobednikom iz duela Dalasa i Jute.

Pobednički tim je predvodio Kris Pol koji je utakmicu završio sa 33 postignuta poena, četiri skoka i osam asistencija, a odlično ga je pratio Deandre Ajton koji je meč završio sa 22 poena i sedam skokova.

U timu Nju Orleansa najefikasniji je bio Brendon Ingram koji je upisao 21 poen uz 11 asistencija.