Filadelfija bolja od Majamija, Jovićevih 11 poena

Filadelfija je upisala treći uzastopni trijumf, dok je Majami posle tri vezane pobede ubeležio poraz.

Od početka utakmice Filadelfija je nametnula visok ritam igre koju igrači Majamija nisu ispratili. Rano vođstvo je gostujućim košarkašima donelo rasterećenu igru u napadu, te su postizali koševe sa svih pozicija.

Majami je u jednom navratu u prvom poluvremenu došao do izjednačenja, pri rezultatu 43:43. Potom je Filadelfija nastavila dobru učinkovitost sve do kraja treće deonice kada je Majami došao do vođstva od pola koša – 88:87.

U odlučujućoj četvrtini Majami je imao prednost praktično do kraja meča, ali je Filadelfija serijom od 13 poena ipak pokazala bolju timsku igru 107:102 i na kraju upisala važan trijumf za nastavak NBA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tajres Maksi sa 37 poena, 11 asistencija i devet skokova. Džoel Embid je ubacio 29 poena.

U timu Majamija istakli su se Teri Rozje sa 22 i Džimi Batler sa 20 poena.

Nikola Jović upisao je 11 poena, pet skokova i jednu asistenciju za bezmalo 20 minuta u igri.

Filadelfija će u narednom kolu gostovati kod Memfisa, a Majami kod Hjustona.