Efesu ne pomaže ni povratak Larkina, Bajern trijumfovao u Istanbulu

Veliki preokret napravila je ekipa Bajerna u Istanbulu i savladala šampiona Evrope, tim Anafolu Efesa – 98:91.

Turska ekipa dočekala je povratak na teren Šejna Larkina, koji je odigrao prvi meč pred domaćim navijačima ove sezone u Evroligi, ali ni to nije pomoglo domaćinu.

Bajern je dobro otvorio meč, imao prednost posle prve četvrtine, ali je ipak Efes vodio na poluvremenu.

Prednost domaćih u pojedinim trenucima treće deonice iznosila je i 16 poena, ali je usledio veliki pad u ekipi Ergina Atamana, a Bajern je igrao sve bolje kako se meč bližio kraju.

Vasa Micić bio je najefikasniji u svojoj ekipi, ali nije mogao da spreči poraz, koji šampiona Evrope ponovo stavlja u tešku situaciju u borbi za plej-of elitnog takmičenja.

U ekipi Bajerna najefikasniji je bio iskusni Otelo Hanter sa 18 poena.

Efes je 10. na tabeli sa skorom 10-10, dok je Bajern 14. sa 8-12.