Drugi uzastopni poraz Denvera bez Nikole Jokića

Jokić je posle duela sa Čikagom propustio i gostovanje u Finiksu i to je bio nenadoknadiv izostanak za ekipu iz Kolorada.

Nagetsi su izgubili utakmicu u "Toking stik rizort areni" već u prvoj četvrtini, u kojoj su primili gotovo 50poena. Domaćin je nakon 12 minuta imao 20 poena prednosti (48:28) i bilo je jasno da će do kraja sačuvati stečeni višak.

Ekipa Majka Melouna je samo jednom uspela da smanji zaostatak na jednu cifru, ali je Finiks brzo uzvratio i na kraju obezbedio ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džonson sa 22 poena, jedan manje i osam skokova dodao je Ejton, dok je Devin Buker meč završio sa 17 poena, četiri uhvaćene lopte i sedam uspešnih dodavanja.

Na drugoj strani, u odsustvu prve zvezde, kod Denvera se istakao Grin sa 19 poena, a Eron Gordon je upisao dabl-dabl (16 poena i 10 skokova).

Finiks je ovim trijumfom zadržao drugo mesto na tabeli Zapada sa skorom 13-3, dok je Denver četiri mesta niže sa devet pobeda i osam poraza.