Dončić trojkom u poslednjoj sekundi srušio Boston, Bobi blizu dabl-dabla

Nakon veoma lošeg početka sezone, deluje da je Dalas stao na noge i počeo da igra znatno bolju košarku, pa samim tim beleži bolje rezultate.

Do 15. pobede Meveriksi su stigli zahvaljujući spektakularnom Luki Dončiću, koji je u poslednjoj četvrtini držao svoju ekipu u igri i bitnim poenima doneo izjednačenje, potom vođstvo i pobedu.

Veoma neizvestan i zanimljiv meč u "Amerikan Erljans areni", Slovenac je rešio trojkom u poslednjoj sekundi.

Dončić je predvodio Dalas sa 31 poenom, 10 skokova i osam asistencija. Pomoć je imao u Bransonu koji je dodao 22 poena.

Ričardson je postigao 16, a Hardavej junior 14 poena.

Srpski centar Boban Marjanović je odlično iskoristio rolu koju mu je namenio trener Karlajl, te je za 13 minuta upisao 10 poena i osam skokova.

U redovima Bostona istakli su se Braun sa 29 i Tejtum sa 28 poena, dok je Voker dodao 21.

Dalas je devetoplasirana ekipa na Zapadu sa 15 pobeda i isto toliko poraza, dok je Boston sa učinkom 15-16 peti na Istoku.