DERBI U POLUFINALU ABA LIGE: FMP poslao Partizan na Zvezdu

VEČITI derbi igraće se u polufinalu ABA lige. Takav rasplet je i definitivno doneo duel poslednjeg kola regularnog dela između FMP i Partizana, koji su crno-beli izgubili – 72:73. Bez obzira na rezultat sutrašnjeg susreta Budućnosti i Cibone, Partizan u plej-of ulazi sa četvrte pozicije i izlazi na megdan prvoplasiranoj Zvezdi.Crno-beli su u Železniku bili oslabljeni neigranjem Vanje Marinkovića i Stefana Jankovića, dok je domaćem timu nedostajao plejmejker Stefan Pot. U takvoj situaciji glavnu ulogu u ekipi Vladimira Jovanovića preuzeo je Marko Jeremić, koji je u prvom poluvremenu postigao 13 poena. Ipak, Partizan je uglavnom uspevao preko Lendejla da održava rezultatsku klackalicu, sve do završnice druge četvrtine.PROČITAJTE JOŠ: „VARNIČILO“ U ŽELEZNIKU: Gagića jedva odvojili od Bursaća (FOTO) U 18. minutu dogodio se incident, posle koga su sudije isključile Đorđa Gagića i Aleksandra Bursaća, koji su, takođe, do tada bili među najraspoloženijim akterima. Aleks Renfro je posle faula u napadu i prigovora, dobio tehničku grešku i u isto vreme se dogodilo koškanje dvojice visokih igrača. Centar Partizana se razbesneo, pa su čak četvorica saigrača morali da ga spreče da nastavi sa obračunom. Obojica su poslati u svlačionicu, a FMP je izgradio prednost 45:39 i sa plus šest otišao na pauzu.U boljem ritmu su domaći otvorili i drugo poluvreme, pa je brzo na semaforu zasijalo 48:39, potom i 52:43. U trenucima kada je gost ponovo zapretio, FMP je predvodio Aleksa Uskoković, koji je namestio ruku i omogućio timu da u poslednju deonicu zakorači sa pet poena viška (61:56).PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: FMP-Partizan 73:72 Jaramaz je otvorio trojkom poslednju četvrtinu, da bi onda dugo stajao na semaforu rezultat 61:59, sve dok Đorđević nije ubacio dva penala pet minuta pre kraja meča. Jaramaz je smanjio na pola koša zaostatka, a onda Pejdž trojkom doneo vođstvo Partizanu 65:63. Rit je preuzeo odgovornost i odlučno poveo FMP ka pobedi, Pejdž je pogodio još jednom iz daljine, ali je promašio u odlučujućem trenutku i omogućio protivniku da trijumfom završi sezonu na regionalnoj sceni.Dvorana u Železniku. Gledalaca: 500. Sudije: Hordov, Obrknežević, Šundić.FMP: Rit 16, Paunović 2, Uskoković 15 (9 as), Jeremić 13, Momirov, Bursać 11, Radovanović 8, Vojinović, Šešlija 2, Đorđević 6.PARTIZAN: Janković 4, Pejdž 13 (4 as), Si 5, Jaramaz 11, Gegić, Veličković 2, Pecarski 2, Zagorac 4 (8 sk), Renfro 6, Lendejl 14, Gagić 7, Nikolić 4.Po četvrtinama: 18:17, 27:22, 16:17, 12:16.