Najbrže vesti u Srbiji

Darušafaka osvojila Evrokup i obezbedila povratak u Evroligu

Košarkaši Darušafake osvojili su trofej namenjen najboljoj ekipi u Evrokupu za sezonu 2017/18. Posle pobede i “brejka” u Krasnodaru, pred svojom publikom u Istanbulu savladali su Lokomotivu Kubanj rezultatom 67:59 i obezbedili učešće u Evroligi naredne sezone. Gosti su na startu meča imali minimalnu prednost, ali su domaćini ubrzo preuzeli kontrolu nad utakmicom. Raspoloženi Vilbekin, koji je već nakon 20 minuta upisao 19 poena, najzaslužniji je za dobru partiju turskog sastava. Lokomotiva je uspela da stigne Darušafaku u drugoj četvrtini, ali je tim iz Istanbula poluvreme zatvorio sa dve trojke i obezbedio plus šest pred odlazak na pauzu (39:33).PROČITAJTE JOŠ: Evrokup: Pehar Darušafaki ili majstorica u KrasnodaruDomaćin je na kraju treće deonice imao “višak” od deset poena (55:45), ali se Lokomotiva vratila u meč u poslednjem kvartalu. Međutim, pored impresivne partije Vilbekina, koji je meč završio sa 28 poena, ekipa iz Krasnodara nije imala šanse za preokret. Darušafaka se tako posle godinu dana pauze, kao osvajač Evrokupa, vraća u Evroligu. Uz sjajnog Vilbekina, dvocifren učinak imao je samo Vil Kamings koji je upisao deset poena. Po osam su dodali Sent-Ros i Džahuan Džonson. U ekipi Lokomotive najkorisniji je bio Džo Regland sa 18 poena, a 12 je dodao Brajan Kvejl.