Boston mislima već u plej-ofu, Detroit pokazao zašto je na dnu tabele

Boston je davno obezbedio prvo mesto u Istočnoj konferenciji, mislima je već u plej-ofu, pa je mogao sebi da priušti bezbolan poraz od Njujork niksa koji se bore za što bolju poziciju na Istoku.

Nakon prilično izjednačene prve (29:32), gosti su drugu četvrtinu dobili sa 37:19 i već tada utabali put ka trijumfu nakon kojeg im drugoplasirani Milvoki beži samo za jednu pobedu.

Razlika je samo rasla i krajem treće deonice dostigla najvećih plus 31 (100:69), ali su „kelti“ u poslednjih 12 minuta uspeli zaostatak da svedu na svega devet poena i upristoje poraz koji je pretio da postane prava blamaža.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Džejlen Branson koji je pobedi Niksa doprineo sa 39 poena, dok se među igračima Bostona istakao Džejson Tejtum sa 18 poena.

Hrvatski košarkaš u dresu Niksa Bojan Bogdanović ubacio je 14 poena i uhvatio tri lopte.

Rutinska pobeda Bulsa u Detroitu

Čikago je ubedljivom pobedom u Detroitu obezbedio deveto mesto u plej-inu Istočne konferencije. Bilo je 127:105 za Bulse.

Pistonsi su već dugo prežaljeni i zakucani za dno tabele, a pokazali su protiv Čikaga i zašto. Pružili su otpor samo u prvoj deonici (30:32), a već u drugoj je sve pošlo nizbrdo za tim iz grada automobila.

Čikago je i u drugom poluvremenu nastavio da uvećava prednost i u poslednjem kvartalu umakao i na najvećih plus 28.

Najefikasniji među Bulsima bili su Demar Derozan sa 39 i Crnogorac Nikola Vučević sa 27 poena i 11 skokova. Kod Detroita se istakao Dželen Daren sa 20 poena i 11 skokova.