Barsa bolja od Asvela, Baskoniji pripao španski derbi u Valensiji

Košarkaši Barselone nastavili su pozteru za prvoplasiranim Realom, pošto su u 11. kolu Evrolige savladali ekipu Asvela 101:92.

Teže nego što se očekivalo, Katalonci su savladali francuski tim i zabeležili deveti trijumf u takmičenju.

Gosti su držali egal sve do poslednje četvrtine, kada se Barsa rezultatski odlepila i stotkom overila novi trijumf u elitnom takmičenju.

Laprovitola je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 28 poena i 9 asistencija, Veseli je dodao 14, a Parker 13 poena. U francuskom timu Luvavu je ubacio 20, a Lovernj 17 poena.

Barsa je druga na tabeli, dok je Asvel pretposlednji sa samo dva trijumfa.

Baskonija je u španskom derbiju slavila u Valensiji 98:84.

Ekipa Duška Ivanovića do trijumfa je došla posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Valensija je na poluvremenu imala osam poena prednosti, ali onda se probudio Markus Hauard i pokrenuo ekipu, koja je ubacila 54 poena u drugih 20 minuta.

Hauard je meč završio sa 24 poena, Moneke je dodao 19, a Marinković 14 za baskijski tim, dok je u ekipi Valensije Odželej ubacio 16, a Dejvis i Džons po 13 poena.

Baskonija je sedma na tabeli sa skorom 6-5, dok je Valensija posle sjajnog starta sezone vezala peti poraz i sada ima učinak 5-6.