Atlanta u poslednjim sekundama dobila Majami

Atlanta hoksi upisali su treći trijumf u nizu, a drugi košem Dežontea Marija u poslednjim sekundama utakmice.

Ekipe su igrale rezultatsku klackalicu od starta meča. Timovi su se smenjivali u vođstvu čak 17 puta.

Atlanta je bila u prednosti u većini prvog poluvremena, a najveće vođstvo koje su imali iznosilo je 10 poena.

Majami je u trećoj četvrtini podigao procente šuta za tri poena, pa je u nekoliko navrata imao devet poena prednosti.

U poslednjoj četvrtini utakmica je ušla u fazu u kojoj nijedan od timova nije imao više od dva poseda prednosti, a onda su u poslednjem minutu Bogdanović i Mari vezali poene koji su im doneli pobedu.

Bogdanović je na trideset sekundi do kraja realizovao oba slobodna bacanja koja su ekipu približila na 108:106 kada je na scenu drugi put u nizu stupio Dežonte Mari.

Amerikanac je šest sekundi pre kraja pogodio trojku za pobedu ekipe iz Džordžije.

Pomenuti Mari utakmicu je zavrpio sa 22 poena, Bogdanović je doprineo sa 17, Džonson 15, a Sadik Bej 14.

U ekipi Majamija Džimi Batler i Tajler Hiro ubacili su po 25 poena.

Nikola Jović ponovo je počeo u petorci Hita, ali je za 15 minuta na parketu ubacio svega dva poena.