Najbrže vesti u Srbiji

ABA: Budućnost u poslednjoj četvrtini slomila Megu

Budućnost je sve bliža prvoj poziciji u ABA ligi. Izabranici Aleksandra Džikića su u Sremskoj Mitrovici savladali Megu sa 94:83. Otpor pulena Dejana Milojevića su uspeli da slome tek u poslednjoj četvrtini kada su pri rezultatu 77:74 napravili seriju 11:4 i stekli dvocifrenu prednost (88:78) koju su znali da sačuvaju do kraja.PROČITAJTE JOŠ: Zdovc: Uradićemo sve da dobijemo Zvezdu Interesantan je podatak iz prvog poluvremena gde su gosti izveli čak 25 slobodnih bacanja naspram samo dva koliko je imao domaćin. U drugom delu su se kriterijumi koliko-toliko ujednačili, pa je na kraju Mega izvela 14, a dala 10 penala, dok je Budućnost pogodila 24 od 30 bacanja. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Ivanović (18, 6as) i Gordić (17, 5as), dok se u srpskoj ekipi istakao Čančar sa 15 poena.PROČITAJTE JOŠ: Čanak: Pokušaćemo da ostanemo u trci za četvrto mesto Podgoričani su tako zadržali prvu poziciju sa skorom 14-2, dok je Mega na 10. mestu sa pet pobeda i 11 poraza.