Italija obezbedila plasman na EP, remi Norveške i Španije

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je večeras u Rimu selekciju Grčke sa 2:0, u utakmici sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Italija je upisala i sedmu pobedu i tako je tri kola pre kraja kvalifikacija obezbedila mesto na šampionatu Evrope 2020.

Nakon prvog poluvremena bez golova, mrežu Grčke „načeo“ je Žoržinjo sa penala u 63. minutu, a pobedu Italije potvrdio je Federiko Bernardeski golom u 78. minutu.

Lihtenštajn i Jermenija su odigrali 1:1, dok je Bosna i Hercegovina ranije danas slavila protiv Finske sa 4:1.

Italija je prva na tabeli sa 21 bodom, Finska je druga sa 12, po deset imaju Jermenija i BiH, Grčka je sakupila pet, a Lihtenštajn dva boda.

Fudbaleri Španije i Norveške odigrali su u Oslu Nerešeno 1:1 u sedmom kolu Grupe F. Saul je u 47. minutu doneo vođstvo Španiji, a izjednačio je Džošua King iz jedanaesterca u 94. minutu.

U istoj grupi, Švedska je u gostima bila ubedljiva protiv Malte sa 4:0.

Španija nije vezala i sedmu pobedu u kvalifikacijama, ali je i dalje ubedljivo prva na tabeli Grupe F sa 19 bodova. Švedska je druga sa 14, bod manje ima Rumunija, dok je Norveška na četvrtom mestu sa devet bodova. Malta je sakupila tri, dok su Farska Ostrva bez bodova.