Zvezdina simultanka u derbiju kola protiv Radničkog

Kragujevački Radnički je na megdan Zvezdi stigao sa šest uzastopnih trijumfa u Superligi Srbije, ipak u sedmom meču prolećnog dela ubeležili su ukupno 11. poraz u sezoni. Zvezda s Vladanom Milojevićem još uvek nije doživela neuspeh. Na sedam utakmica ostvarili su šest pobeda i jedan remi – sa Partizanom u 172. večitom derbiju.

Pobeda protiv Radničkog, Zvezdi je donela i novu prednost na tabeli u odnosu na večitog rivala koji je odigrao nerešeno sa lučanmskom Mladosti.

Zvezda je nametnula visok ritam od početka duela kako bi kontrolisala igru dužinom celog terena. Pozicionim napadima crveno-beli su osvajali deo po deo, međutim u uvodnim minutima igrači Radničkog su odlično pratili krilne i vezne fudbalere. Domaći tim je do vođstva stigao nakon, praktično prve prilike.

Marko Stamenić je doneo Zvezdi prednost u 10. minutu. Prethodno je Gejlor Kanga uputio centaršut iz kornera, ali niko od domaćih nije bio dovoljno koncentrisan da loptu ubaci u protivničku mrežu, te je Gabonac sjajnim prijemom sačekao odbitak i uputio novu loptu u šesnaesterac Radničkog, tamo je golman gostiju Stojan Leković napravio lošu procenu, a Stamenić je mirno reagovao i postigao gol.

Veliku priliku u prvom poluvremenu imao je i Osman Bukariju u 17. minutu, na petercu je odlično reagovao nakon ubacivanja lopte Mirka Ivanića sa leve strane, ipak, ovoga puta Leković je zaustavio šut glavom Bukarija.

Fudbaleri Zvezde su u 20. minutu kreirali prelepu akciju tokom koje su se igrači Radničkog nemoćno pokušavali da osujete navalu domaćih. Lopta se iz zadnje linije kretala preko centra igrališta i leve strane, da bi na kraju Srđan Mijailović poslao loptu sa desnog krila u peterac, a Šerif Endiaj je petom sa prve stative udvostručio prednost.

Radnički je u uvodnim minutima drugog poluvremena ostao sa desetoricom na terenu. Naime, Slobodan Simović je napravio prekršaj nad Endiajem i zaradio žuti karton u 46, a dva minuta kasnije je na nedozvoljeni način zaustavio pomenutog Zvezdinog napadača i u tri minuta zaradio drugi žuti karton i ostavio je gostujući da se s igračem manje bori do kraja meča.

Senegalac, Endiaj je odradio ogroman posao. Prvo je iznudio dva žuta kartona i isključenje Simovića, a potom u 50. minutu na asistenciju Ivanića pogodio drugi put na utakmici za 3:0.

Zvezda je posle trećeg gola spustila intenzitet napada, međutim fudbaleri Radničkog kao da nisu imali dovoljno hrabrosti i snage da se suprotstave domaćim igračima.

Četvrti gol na utakmici viđen je u 68. minutu, a delo je Inbom Hvanga, nakon odličnog solo prodora i driblinga Pitera Olajinke koji mu je doturio loptu praktično na nogu.

Zvezda je koristila lošu postavku fudbalera Radničkog u defanzivi, te je do petog pogotka stigla u 76. minutu. Napadaču Zvezde Aleksandru Kataiju 12 minuta na terenu bilo je dovoljno da se upiše u strelce i stigne do 108. gola u crveno-belom dresu, čime je prišao samo na gol Rajku Mitiću i osmom mestu na klupskoj listi strelaca.

Crveno-beli su tokom meča dominirali igrački, uputili su 18 šuteva kad protivničkog golu, imali su 60 odsto poseda lopte, dok je Radnički za 90 minuta igre uputio svega pet udaraca ka golu domaćeg tima.

Zvezda će u narednom kolu gostovati u Ivanjici kod Javora, dok će Radnički u Kragujevcu dočekati kruševački Napredak.