Zvezda ubedljuva protiv Bačke, 100. utakmica Kataija u crveno-belom

Sjajnom igrom, pre svega u prvom poluvremenu, crveno-beli su slomili otpor domaćina, koji nije imao rešenja za ovakvu igru novog-starog šampiona. Duel je obeležio Kanga sa tri asistencije. Na kraju ubedljiv tijum crveno-belih.

Zvezda je povela u 15. minut susreta. Veljko Nikolić je brzo izveo slobodan udarac sa desne strane, uposlio je Kangu u šesnaestercu, ovaj je u petercu pronašao Pavkova, koji glavom trese mrežu domaćina.

Gosti su udvostručili prednost u 25. minutu. Pogrešio Eskić na sredini terena. Kanga je odlično uposlio Gavrića iza leđa odbrane, koji je izašao sam ispred golmana i lako ga savladao.

Minut kasnije crveno-beli su propustili odličnu priliku, tačnije golman Bačke je sjajno reagovao. Lopta je u kaznenom prostoru došla do Pavkova, ovaj je pronašao Vukanovića u petercu, ali je golman Milojević uspeo da odbrani njegov udarac.

Zvezda je nastavila da opseda gol domaćina. Svoje šanse propustili su Kanga, Njegoš Petrović sa distance i Pavkov.

U 32. minutu Zvezda je stigla do trećeg gola. Prelepim udarcem sa oko 20 metara Njegoš Petrović je poslao loptu pod prečku, golman Aleksa Milojević nije uspeo da ukroti ovaj udara i morao je po treći put da izvadi loptu iz mreže.

U 36. minutu na semaforu je stajalo 0:4. Kanga je odlično uposlio Gavrića koji se ponovo našao sam ispred golmana Milojevića i u duelu jedan na jedan izašao kao pobednik.

Prvi udarac ka golu Crvene zvezde videli su u 40. minutu susreta, ali pokušaj domaćina sa distance golman Petrović je ukrotio bez većih problema.

Nastavila je Crvena zvezda da napada i u nastavku. Domaćin je svoju šansu vrebao iz kontanapada, jednu takvu priliku propustio je u 53. minutu, Eskić je išao ka golu Petrovića, ali ga je sustigao Degenek i u poslednjem trenutku izbio loptu.

Još jednu dobru priliku propustio je Pavkov u 55. minutu, tačnije njegov pokušaj glavoma sa pet metara golman Milojević je odbranio.

Očekivano, Zvezda je umirila tempo, i dalje je napadala, ali sa manje intenziteta. Crveno-beli su nastavili da stvaraju prilike ali i da ih propuštaju. Svoje šanse nisu iskoristili Kataji, Gobeljić i Ben.

Fudbaleri Bačke uspeli su da stvore nekoliko poluprilika, ali bez većih pretnji po gol Petrovića.

Crvena zvezda je peti gol postigla u 86. minutu. Lepa akcija crveno-beli, Ivanić i Nokolić su razmenili dupli pas u šesnaestercu domaćina i Ivanić se upisao u listu strelaca i tako stavio tačku na ovaj meč.