Zvezda napravila još jedan korak ka tituli, savladana Vojvodina u Novom Sad

Crvena zvezda je došla u Novi Sad po tri boda i ostvarila je svoj cilj. Vojvodina je bila bezopasna, a nakon ranog vođstva crveno-belih iz Beograda moral je dodatno poljuljan domaćinu. Zvezda je lako kontrolisala rezultata i sa još dva gola stigla do pobede.

Gosti su došli do ranog vođstva, već u trećem minutu. Katai je izveo korner sa desne strane, Pavkov je glavom posla loptu ka golu, na svom putu lopta je zakačila Sanoga i završila u mreži.

Nastavak je doneo više prilika pred golom Novosađana. Beležimo po jednu priliku pred oba gola, Kabić je oprobao udarac sa distance, dok je sa druge strane pokušaj Gajića golman Rockov prebacio preko prečke.

Drugi gol Zvezda je postigla u 33. minutu. Brza kontra gostiju, Srnić je uposlio Kataija koji se ubacivao po levoj strani. Ovaj se našao sam pred golmanom Rockovom i preciznim udarcem zatresao mrežu.

Do kraja prvog dela igre nije bilo ozbiljnijih prilika.

Vojvodina je nešto agresivnije ušla u drugi deo igre, zapretila je udarcima sa distance Zukića. Međutim, Borjan je bio siguran na golu. Zvezda je, zadovoljna rezultatom, u nastavku umrtvila tempo igre i strpljivo čekala svoju šansu.

Nastavila je Zvezda da preti, Katai je propustio sjajnu priliku kada je pokušao da lobuje golmana Rockova, ali je bio neprecizan i prebacio je i golmana i gol Vojvodine.

U 70. minutu na semaforu e stajalo 3:0. Sloobdan udarac sa oko 20 metara sa leve strane izveo je Katai i preciznim udarcem prevario Rockova iako je bio dobro postavljen, golman Vojvodine nije uspeo da zaustavi loptu i ona je završila u golu.

Crvena zvezda je potom mirno privela meč kraju.