Zanimljivo popodne na „ostrvu“ – Everton prekinuo crni niz, goleada u Birmingemu

Fudbaleri Evertona prekinuli su seriju od 13 mečeva bez pobede trijumfom nad Barnlijem na domaćem terenu rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Dominik Kalvert Luin u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Gostima je u drugom poluvremenu posao dodatno otežao Dara O’Šej crvenim kartonom u 67. minutu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je Everton došao do važne pobede u borbi za opstanak

Goleada u Birmingemu

Fudbaleri Aston Vile i Brentforda odigrali su 3:3 u najefikasnijem meču popodnevnog programa.

Domaći su imali vođstvo od 2:0 nakon golova Olija Votkinsa u 39. i Morgana Rodžersa u 46, minutu, ali su gosti u periodu od 59. do 68. minuta došli do preokreta. Golove su postizali Zanka, Brajan Mbeumo i Jan Visa.

Konačan rezultat postavio je Votkins svojim drugim golom u 81. minutu.

Njukasl u završnici do tri boda

Fudbaleri Njukasla uspeli su da pobede Fulam rezultatom 1:0 i dođu do 47. boda u sezoni.

Fulam je bio bolji rival tokom većeg dela utakmice, ali je jedini pogodak na meču postigao Bruno Guimareš u 81. minutu meča.

Luton nakon preokreta nadigrao Bornmut

Igrači Lutona pobedili su Bornmut rezultatom 2:1 i nastavili borbu za opstanak u elitnom rangu.

Gosti su poveli u 52. minutu golom Markusa Tavernijea, ali je Džordan Klark izjednačio u 73. minutu.

Slavlje domaćima doneo je Karlton Moris u 90. minutu.

Vest Hem „okrenuo“ Vulvse

Fudbaleri Vest Hema nadigrali su Vulverhempton rezultatom 2:1 nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Pablo Sarabija je u 33. minutu iz penala pogodio za vođstvo domaćih.

Istom merom je uzvratio Luis Paketa u 73. minutu, da bi u 85. Džejms Vord Praus doneo pobedu „čekićarima“.