Vojvodina pregazila Napredak u Novom Sadu

Nakon poraza od Čukaričkog u prethodnoj rundi šampionata Srbije, Vojvodina se ubedljivom pobedom nad Napretkom vratila na pravi kolosek i ostala legitiman konkurent za plasman u evropska takmičenja.

Strelci za Vojvodinu bili su Ivanović u 14, Radulović u 30, Korać u 38, Savićević u 45. i Zukić u 57. minutu.

Domaćin je poveo već u 14. minutu kada je Lazarević centrirao, a Ivanović spretnim udarcem glavom skrenuo loptu uz samu stativu.

U 30. minutu je bilo dva nula pošto je Radulović šutirao sa 20 metara, a lopta nekoga zakačila i završila tik iznad prečke.

Inspirisana Voša je nastavila da napada i stvara šanse, pa je do kraja prvog poluvremena postigla još dva gola.

U 38. minutu posle uigrane akcije iz kornera, Petrović je centrirao, a Korać glavom poslao loptu uz samu stativu za 3:0.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Radulović je odigrao dupli pas sa Zukićem, a onda odložio do Savićevića koji je sa dvadesetak metra poslao preciznu loptu uz stativu za nemilosrdnih 4:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Vojvodina je postigla novi gol. Seri je pogodio posle Ivanovićeve asistencije, ali je iz VAR sobe stigla informacija da je bio ofsajd.

Dileme nije bilo u 57. minutu kada je Lazarević centrirao sa desnog boka, a Zukić u padu glavom savladao Balevića za konačnih i ubedljivih 5:0.

Vojvodina u narednom kolu gostuje Radničkom iz Kragujevca u direktnom okršaju za četvrto mesto na tabeli Superlige. Novosađani su trenutno šesti sa dva boda manje od Radničkog i izjednačeni sa petoplasiranim Čukaričkim.

Napredak već pet kola ne zna za pobedu i zakucan je za dno gornjeg dela tabele na kojem se nalaze timovi koji igraju plej-of. U narednoj rundi Superlige, u Kruševac stiže Crvena zvezda.