Viljareal namučio i uzeo bod Realu

Znalo se da izabranike Zinedina Zidana očekuje težak zadatak protiv Viljareala, koji je prouzrokovao drugi vezani kiks "kraljevskog kluba" u španskom prvenstvu.

Nakon ubedljivog poraza od Valensije u gostima, Real je protiv Viljareala odigrao veoma neubedljivo, bledo, te remizirao sa 1:1.

Dobro je meč počeo po "kraljevski klub", koji je poveo već u drugom minutu.

Zidan je imao velikih kadrovskih problema, posebno u napadu, pošto zbog povrede nije mogao da računa na Benzemu, a zbog koronavirusa na Jovića. Ipak, priliku od starta dobio je Marijano, koji je u drugom minutu zatresao mrežu domaće ekipe, nakon centaršuta Karvahala.

Delovalo je kao da će rani pogodak olakšati posao Realu i da će gosti igrati sa mnogo manje pritiska.

Ipak, Viljareal se nije predavao, pa je u većem delu meča čak i bio bolji rival.

Takav odnos snaga uspeli su da prenesu i na semafor. Kurtoa je u svom šesnaestercu oborio Čukvuezea, a siguran sa bele tačke u 76. minutu bio je Moreno.

Uprkos šansama na obe strane, promene rezutlata do kraja susreta nije bilo.