Viljareal deklasirao Barselonu na gostovanju

Iako je Barselona slovila za velikog favorita u meču na „Nou Kampu“ Viljareal je odlično počeo meč i dobio prvo poluvreme sa 1:0 da bi na startu drugog poveo i sa 2:0.

Izabranici Ćavija Alonsa se nisu predavali pa u 60. i 68. minutu golovima Gundogana i Pedrija dolaze do izjednačenja, da bi im tri minuta kasnije Erik Baji doneo vođstvo od 3:2.

U 84. minutu gosti dolaze do izjednačenja pogotkom Gedeša pa se učinilo da će se meč završiti podelom bodova.

Ušlo se u završnicu meča i sudijsku nadoknadu kada je usledilo novo iznenađenje i hladan tuš za domaće navijače.

U devetom minutu gosti su iskoristili veliku grešku odbrane Barselone i Serlot postiže gol za 4:3, a samo 3 minuta kasnije Morales postiže i peti gol za ubedljivih 5:3.

Barselona će po svemu sudeći teško odbraniti titulu u La Ligi, pošto zaostaje za vodećim Real Madridom 10 bodova, a reakcije posle ovog poraza ukazuju da će uslediti i brojne promene u timu.

Jednu od njih je nagovestio i strateg Barselone Ćavi Alonso najavivši da će „Nou Kamp“ napustiti 30. juna.