Verder zaustavio Bavarce, Hofenhajmu bod protiv Štutgarta

Fudbaleri Bajerna nisu uspeli da zabeleže novi trijumf u Bundesligi, pošto su u meču osmog kola igrali na svom terenu nerešeno sa Verderom 1:1.

Iako su Bavarci bili bolji rival na meču na "Alijanc areni", gosti su prvi došli do pogotka, strelac je bio Maksimilijan Efestajn u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Pogodak za Bajern, istovremeno i bod za ekipu Hansija Flika, doneo je Kinglsi Koman u 62. minutu utakmice.

Bajern je i dalje pevi na tabeli sa 19 osvojenih bodova, tri više od Lajpciga koji nešto kasnije igra u Frankfurtu.

Prava goleada višena je u Zinshajmu, gde su Hofenhajm i Štutgart igrači nerešeno 3:3.

Domaći su poveli golom Baumgartnera, a gosti do poluvremena preokrenuli rezultat pogocima Gonzalesa i Fundua.

Hofenhajm je preokrenuo golovima Sesinjona i Kramarića, ali je bod Štutgartu doneo Kempf u poslednjim trnucima meča.

Leverkuzen je golom Dragovića u 88. minutu došao do trijumfa u Bilefeldu (2:1), dok je Volgsburf sa 2:0 slavio kao gost protiv Šalkea.

U utakmici između Menhengladbaha i Augsburga nije bilo pobednika 1:1.