Vardi i Lester ne staju, „lisice“ nanizale i osmu pobedu

Tim Brendana Rodžersa nastavio je da briljira i ističe ozbiljnu kandidaturu za sam vrh takmičenja.

Briljantan je ponovo bio Džejmi Vardi, koji je učestvovao sa dva gola, a istakao se i Džejms Madison sa dve asistencije.

Vardi je postigao prvi gol na utakmici iskoristivši odličan pas Iheanača u 20. minutu, a mladi napadač je nagradio sebe u 41. kada su gosti povisili na 0:2.

Vila je bila u nokdaunu, ali je uspela da dođe do gola, i to u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, posle dosta konfuzije.

Ipak, šanse su nastavile da se ređaju za "lisice". U 49. minutu Džoni Evans je iskoristio savršen centaršut Madisona, a drugi gol na meču u 75. postigao Vardi. Napadač Lestera je nastavio niz i na osmoj uzastopnoj utakmici postigao barem po gol, pa je na tri meča od sopstvenog rekorda koji je postavio u šampionskoj sezoni.

Lester je mogao da postigne barem još jedan gol do kraja utakmice, ali je ostalo "samo" 4:1.

U ostale dve utakmice dnevnog programa Njukasl je sa 2:1 savladao Sautemtpon, dok je istim rezultatom Šefild slavio pobedu u Noriču.