Umalo senzacija u Humskoj, Partizan posle penala izbacio Grafičar u Kupu Srbije

Lider Superlige Srbije izašao je u izmešanom sastavu na teren „Stadiona Partizana“. Rezultat bilo je prvo poluvreme bez golova.

Igor Duljaj je potom uveo standardne i iskusne igrače Zahida, Stojkovića, Kalulua i Saldanju, ali je Grafičar pokazao prkos i prvi stigao do pogotka. Strelac je bio Ognjen Ajdar u 64. minutu posle efektnog šuta van kaznenog prostora.

Ekipa iz Prve lige Srbije, uprkos velikoj borbi i iznenađujućem rezultatu, našla se u nepovoljnoj poziciji dva mintua posle datog gola. Babakar Mbup je dobio drugi žuti karton zbog nesmotrenog zaustavljanja sa leđa, ostavivši svoje saigrače u brojčanom deficitu.

Pored svih veterana, Partizanu izjednačenje donosi 17-godišnji Dušan Jovanović u 79. minutu, tek tri minuta po ulasku u igru umesto Aleksandra Šćekića.

Stiglo je do penala. Izvođači obe ekipe bili su sigrni u prve dve serije, da bi u trećoj golman Partizana Jovanović odbranio Fratroviću. Prednost 3:2 je domaćinu doneo Kalulu. Nadalje, igrači Grafičara i Partizana su bili sigurni prilikom izvođenja, a pobedu crno-belima 5:4 je doneo Saldanja

Učesnici četvrtfinala nacionalnog kupa biće i Crvena zvezda, Vojvodina, Čukarički, Voždovac, Novi Pazar, Radnički 1923 i OFK Vršac.