Ukrajina na korak do EP, Portugalija sigurna, Češka iznenadila Englesku

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je večeras Litvaniju sa 2:0 u šestom kolu Grupe B kvalifikacija, pa je tako praktično izborila plasman na Evropsko prvenstvo.Ukrajina je slavila golovima Ruslana Malinovskog u 29. i 58. minutu.Ovim trijumfom, Ukrajina dva kola pre kraja kvalifikacija ima 16 bodova, pet više od Portugalije i devet od Srbije koji imaju po utakmicu manje.Portugalija je pred svojim navijačima pobedio Luksemburg sa 3:0, a golove su postigli Bernardo Silva u 16, Kristijano Ronaldo u 65. i Guedeš u 89.U Grupi A, Češka je posle preokreta pobedila Englesku sa 2:1 i tako se izjednačila na vrhu tabele sa po 12 bodova.Engleska je povela golom Harija Kejna u petom minutu iz jedanaesterca, da bi Češka preokrenula golovima Jakuba Brabeca u devetom i Zdeneka Ondrašeka u 85.U drugom meču Grupe A Crna Gora i Bugarska igrali su nerešeno bez golova.U Grupi H Turska je sa 1:0 pobedila Albaniju, a istim rezultatom slavila je i Francuska na gostovanju protiv Islanda, kao i Andora protiv Moldavije.