Udineze naneo Stankovićevoj Sampdoriji treći vezani poraz

Udineze je rešio pitanje pobednika u prvom poluvremenu. Strelci su bili Roberto Perejra u devetom i Adam Masina u 34. minutu.

Sa ova tri boda Udineze se nalazi u „klubu“ od pet timova sa po 46 bodova od osmog do 12. mesta. Sampdorija je poslednja sa 17 bodova.

U narednom kolu Udineze gostuje Fjorentini. Tim Dejana Stankovića dočekuje Empoli, koji je savladao Salernitanu 2:1 na svom terenu.

Za Empoli su strelci bili Nikolo Kambađi u 37. i Frančesko Kaputo u 63. minutu. Zaostatak je smanjio Kšištof Pjatek u 85. minutu.

Empoli je ovom pobedom u direktnom duelu preskočio Salernitanu na 14. mestu sa 38 bodova, koja u narednom kolu čeka Atalantu.

Bolonja je deseta sa 46, a Sasuolo na 13. mestu sa 44 boda.

Poslednji meč 34. Serije A Sasuolo i Bolonja, završen je remijem 1:1. Oba pogotka viđena su u prvom poluvremenu, Domeniko Berardi je u 15. minutu doveo domaći Sasuolo u vođstvo, a izjednačenje je stiglo u 42. minutu preko Nikolasa Domingeza.

Sasuolo u narednom kolu gostuje Interu. Bolonja dočekuje Romu.