Ubedljiva igra i revija promašaja, Partizan savladao Dunajsku Stredu

Izabranici Aleksandra Stanojevića odigrali su veoma dobar meč na stadionu u Humskoj i pobedom započeli kvalifikacije za evropsko takmičenje.

Igri crno-belih, pogotovo u prvom poluvremenu, sigurno je doprinela i podrška sa tribina, pošto su navijači na stadionu Partizana bili prvi put još od juna 2020. godine.

Partizan je bio svestan da je favorit i jači rival, te je od samog starta krenuo sa napadima ka protivničkom golu.

Već u drugom minutu je Rikardo uposlio Pantića u protivničkom šesnaestercu, ali je raspoloženi golman gostiju Jedlička veoma dobro odbranio.

U 12. minutu se i sam Rikardo našao u velikoj šansi, kada je Miljković probio po desnoj strani, ali je šut napadača sa Zelenortskih ostrva, ponovo odbranio češki golman.

Partizan je potpuno dominirao posedom, kao i vremenom provedenom u finalnoj trećini terena i bilo je pitanje kada će crno-beli postići pogodak.

To se desilo u 19. minutu.

Jojić je sa desne strane ulazio ka sredini i odložio loptu do Lazara Markovića, a ovaj veoma preciznim udarcem zatresao mrežu gostiju.

Od tog momenta je pomalo opao ritam meča, ali je Partizan do kraja prvog dela meča imao još nekoliko šansi.

Pravo je čudo kako "parni valjak" nije uspeo još neku loptu da smesti u mrežu Dunajske Strede.

Što zbog manjka koncentracije u završnici kod Rikarda, Jovića i Jojića, što zbog raspoloženog Jedličke, učinili su da se na poluvreme ode sa 1:0 za Partizan.

U drugom poluvremenu je znatno opao ritam meča. Partizan je i u drugih 45 minuta imao veći posed i broj stvorenih šansi, ali je to bilo u znatno manjem broju u odnosu na prvo poluvreme.

Najbliži golu bili su kod prilika Jovića, Natha i Rikarda, ali je u svakoj od pomenutih situacija, golman Jedlička izašao kao bolji u duelu.

Jović je uspeo da zalomi igrača u bloku, ali mu je golman gostiju ušao u šut, Nathov udarac sa ivice šesnaesterca je uspešno odbio, a kod Rikardov pokušaja iz odbitka dobro skratio ugao i takođe dobro intervenisao.

Od 65. minuta, Dunajska Streda je stekla malo više samopouzdanja i u nekoliko navrata mogla da stvori ozbiljniju akciju. Ipak, nedostajao im je završni i ključni pas, pa Stojković nije imao nikakvih zadataka.

Uprkos šansama crno-belih, rezutlat se od 19. minuta nije menjao, pa je Partizan slavio sa 1:0. Revanš u Slovačkoj na programu je za sedam dana.

Ukoliko proće Dunajsku Stradu, Partizan će najverovatnije igrati sa ruskom ekipom Soči, koja je u prvom meču protiv Kešle slavila sa 3:0.