TEDIĆ POSLE DVA GOLA BANANTSU: Uzor je Levandovski

NOVI, mladi talas Čukaričkog položio je odličnom ocenom prvi evropski ispit. „Brđani“ su brzom, tečnom i agresivnom igrom ubedljivo pobedili Banants sa 3:0 i oko 2.500 navijača je uživalo u premijeri, što su posle meča potvrdili ovacijama i snažnim aplauzom.Jermeni su dobro prošli, bili su zreli za duplu dozu, ali je i ova trojka dovoljna zaliha pred revanš prvog kola kvalifikacija za LE u Jerevanu, već u utorak.- Bilo je malo napeto dok ih nismo otvorili, propustili smo mnogo šansi u prvom poluvremenu – ocenjuje Slobodan Tedić (19), napadač Čukaričkog i dvostruki strelac na utakmici. – U drugom smo počeli malo slabije, postepeno smo podizali nivo i postigli još dva važna pogotka. Imamo lepu prednost, ali nećemo da se opuštamo. Očekuje nas dug put, verovatno težak revanš i ako budemo ušli kako treba, mislim da neće biti nikakvih problema.PROČITAJTE JOŠ: ČUKARIČKI UBEDLjIV: Mladi „brđani“ već žestoko grizu Već na startu sezone moglo je jasno da se vidi da Čuka ima supertalentovanu ekipu iz koje varniči strast za dokazivanjem i nadigravanjem. Pored Tedića (19), raskošan potencijal leži i u levonogom krilu Milutinu Vidosavljeviću (18), veštim driblinzima se isticao Partizanov đak Veljko Birmančević (21), asistencijama Stefan Kovač (20). Uz nešto starije: Bogosavca, Stojanovića, Docića, Ćirkovića – dobija se interesantan miks…- Imamo mladu ekipu i nekoliko iskusnih igrača kao predvodnike. Bez njih bi teško bilo. Oni su tu da nas smire, da nas podignu, „napale“. Trener Veselinović forsira ofanzivnu igru, presing svih 90 minuta. To nam odgovara i kada smo dobri i istrajni u tome, tada i protivnik popusti. Isplatila nam se upornost protiv Banantsa, mogli smo i više golova da postignemo. Sada glave spremamo za revanš, o potencijalnom rivalu u drugom kolu, norveškom Moldeu, razmišljaćemo posle utakmice u Jerevanu – ne zaleće se daroviti golgeter Tedić, momak koji je, kako kaže, igrom slučaja rođen u Podgorici.PROČITAJTE JOŠ: Matijašević: Ne brinem za budućnost Čukaričkog Prošao je školu Vojvodine, a pre dve godine je došao u Čukarički.- Uzor mi je Levandovski, mnogo toga još treba da naučim i usavršim. VESELINOVIĆ: MOGLO UBEDLjIVIJETRENER Čukaričkog Aleksandar Veselinović bio je zadovoljan posle trojke protiv Banantsa.- Rezultat je dobar, voleo bih da ne zvučim bahato, ali mislim da smo zaslužili još neki pogodak. Posebno u prvom poluvremenu. Pri svakom rezultatu treba da igramo kao da je 0:0. To će biti svaki put dok sam ja trener ekipe. Rezultat dolazi kao plod igre – istakao je Veselinović.