Srbija pobedom nad Azerbejdžanom izborila baraž

Srbija je sada prva u grupi A sa 17 bodova. Portugalija ima 16 bodova i meč manje, pošto su igrali šest mečeva. U ovom kolu savladali su Luksemburg sa 5:0.

Luksemburg ima šest bodova iz isto toliko mečeva i Srbija je, kao i za Republiku Irsku i Azerbejdžan, za njega svakako nedostižna.

"Orlovi" naredni meč igraju 14. novembra u Lisabonu.

U duelu sa Azerbejdžanom izabranici Dragana Stojkovića Piksija bili su kudikamo kvalitetniji rival i, posed tri gola, mogli su da postignu još nekoliko. Imali su 22 udaraca na gol, osam u okvir gola.

Jedini udarac u okvir gola gostujućeg tima bio je ujedno i njihov pogodak, plod neadekvatne reakcije srpskih fudbalera u tom trenutku.

Dušan Vlahović je pogodio iz jedanesterca, a upravo je prekršaj i nad njim načinjen.

Naredni gol, međutim, postigoa je Emin Mahmudov, posle već pomenute greške Rajkovića.

Milinković-Savić je pogodio prečku u nastavku, ali je Vlahović samo koji trenutak kasnije postigao svoj drugi gol.

Konačan rezultat postavio je Dušan Tadić, koji je meč počeo na klupi, iz penala u 83. minutu.