Spartak odoleo Vojvodini na „Karađorđu“, Novi Pazar loše prošao u Kruševcu

Uprkos posedu lopte od 71 posto i čak 19 šuteva na gol, naspram tek dva rivala, Vojvodina nije uspela da zatrese mrežu Subotičana u vojvođanskom derbiju.

Vrhunac je bila propuštena kolosalna prilika devetnaestogodišnjeg Mihaila Ivanovića u poslednjem napadu na utakmici. Igrač Vojvodine je sa razdaljine od jednog metra šutnuo loptu nešto niže tako da je golman Vulić ispruženom nogom uspeo da je spreči da pređe preko gol-crte. Lopta je već bila viđena u mreži.

Epilog je taj da je Vojvodina nastavila naizmeničan niz poraza i remija u prethodna četiri kola i sedma je sa 30 bodova. Spartak je na 11. mestu sa 27 bodova.

Napredak u prvom poluvremenu „završio posao“

Sudeći po stanju na tabeli i imenima pojedinaca, Novi Pazar je bio favorit protiv Napretka. Kruševljani su na startu nametnuli autoritet na svom terenu.

Sva četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Prva tri delo su domaćina. Ognjen Mršić je u 17. minutu doveo Napredak u prednost. Duplirao je Andrija Majdevac u 35. minutu iz penala, a četiri minuta kasnije je Nebojša Bastajić postavio velikih i ispostaviće se nenadoknadivih 3:0 za Napredak.

Na 3:1 je smanjio Adem Ljajić u 45+5. minutu sa „bele tačke“. U nastavku igre Novi Pazar nije uspeo da se približi rivalu.

Pazarci nastavljaju sa krizom rezultata, jer im je ovo treći poraz u prethodna četiri kola, uključujući jedan remi. Posle pobede Radničkog 1923 nad Javorom su pali na šesto mesto sa 30 bodova. Sledeći rival im je Mladost iz Lučana.

Napredak je na 10 mestu sa 28 bodova, a u narednom kolu gostuju kod Čukaričkog.